![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826139
*
nr 1282 6139
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 20:31:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 14:26:15
1
1.000 kr
21/10 17:59:08
1
Vinnande bud
21/10 20:25:31
2
1.100 kr
21/10 20:25:31
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/10 20:26:12
2
1.300 kr
21/10 20:26:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19
*
Carl Abraham Rothstén
Läs om budbetjänten
nr 1282 6139
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 14:26:15 | 1 | 1.000 kr |
21/10 17:59:08 | 1 | Vinnande bud |
21/10 20:25:31 | 2 | 1.100 kr |
21/10 20:25:31 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/10 20:26:12 | 2 | 1.300 kr |
21/10 20:26:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19