KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406233
nr 1640 6233
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -57, komposition. Olja på duk på pannå. Bladets mått: 63x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x107 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:40:05
31/8 22:49:20
2.000 kr
2/9 19:19:54
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg