KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16416061
nr 1641 6061
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 31x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x40 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:03:20
7/9 15:43:27
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg