KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16416174
nr 1641 6174
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på duk, 48x63 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
måndag 9 september 2024
kl 20:09:46
Bror Ingemar Fröberg
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg