KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433014
nr 1243 3014
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Oljemålning, Fransk lantgård. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 24x33 cm
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:19:24
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Brita Naess
Läs mer om Brita Naess