KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16778023

nr 1677 8023

Brita Naess

(1901-1965), Sverige

Oljemålning, Do -29, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x45 cm

Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.

Utrop:

500 kr

måndag 3 februari 2025
kl 19:27:38

Brita Naess

Läs mer om Brita Naess