KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16778023
nr 1677 8023
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Oljemålning, Do -29, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x45 cm
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
500 kr
måndag 3 februari 2025
kl 19:27:38
Brita Naess
Läs mer om Brita Naess