KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707050

nr 1570 7050

Börje Såndberg

(1908-1993), Sverige

Oljemålning, Kustparti, Monogramsignerad, Daterad -47. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62

Börje Såndberg, svensk bildkonstnär född i Växjö 1908, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 19:36:25

Börje Såndberg

Läs mer om Börje Såndberg