KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15251002

nr 1525 1002

Ivar Kamke

(1882-1936), Sverige

Oljemålning, + bok, Signerad, daterad 1908, Studie till "Fiskauktion i Volendam", Olja på duk, 90x79 cm, yttermått inklusive ram: 107x97 cm

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 27 februari 2023
kl 20:29:31

27/2 08:50:17 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ivar Kamke

Läs mer om Ivar Kamke