KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191029
nr 1519 1029
Birgitta Liljebladh
(f. 1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, landskap. Olja på duk, 67x86 cm, yttermått inklusive ram: 75x84 cm
Birgitta Liljebladh, svensk målare född 1924.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 30 januari 2023
kl 19:11:22
21/1 09:32:20
6.000 kr
24/1 11:34:59
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska