KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719470
nr 1471 9470
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, Visby. Signerad, daterad 1934. Olja på pannå, 34x40, yttermått inklusive ram: 45x51 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:28:05
30/5 19:02:47