KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612356

nr 1261 2356

Bia Peterson

(1916-1997), Sverige

Oljemålning, "Klippor", signerad. Olja på duk, 43x58 cm

Birger (Bia) Peterson, svensk bildkonstnär född 1916, död 1997 .

Utrop:

600 kr

måndag 17 juni 2019
kl 20:15:58

Bia Peterson

Läs mer om Bia Peterson