KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027067
*
nr 1302 7067
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Djurgårdsfärja. Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:23:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 00:06:03
1
1.200 kr
20/1 20:09:49
2
Vinnande bud
20/1 20:18:38
1
1.400 kr
20/1 20:18:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson båt båtmotiv djurgårdsfärja djurgårdsfärjor marin marinmotiv motiv med vatten olja olja på duk oljemålning stockholmsmotiv sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bengt Fransson
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1302 7067
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Djurgårdsfärja. Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 00:06:03 | 1 | 1.200 kr |
| 20/1 20:09:49 | 2 | Vinnande bud |
| 20/1 20:18:38 | 1 | 1.400 kr |
| 20/1 20:18:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson båt båtmotiv djurgårdsfärja djurgårdsfärjor marin marinmotiv motiv med vatten olja olja på duk oljemålning stockholmsmotiv sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



