KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455508
*
nr 1245 5508
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 20:01:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 20:01:25
1
700 kr
1/4 19:54:30
2
800 kr
1/4 19:56:44
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Barend van der Bruggen
nr 1245 5508
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 20:01:25 | 1 | 700 kr |
| 1/4 19:54:30 | 2 | 800 kr |
| 1/4 19:56:44 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



