KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929078
nr 1492 9078
Axel Skilving
(1909-1978), Sverige
Oljemålning, Liljekonvaljer. Signerad Skilving. Olja på duk, 35x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Axel Skilving, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1909, död 1978.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:46:54
26/9 18:30:49
Axel Skilving
Läs mer om Axel Skilving