KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967413
nr 1396 7413
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholmsvy. Olja på pannå, 50x92, yttermått inklusive ram: 62x102 cm
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:39:07
300 kr
400 kr
500 kr
600 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr