KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367175
nr 1436 7175
Asta Witkowsky
(1905-1968), Sverige
Oljemålning, Asta Vitkowsky (1905-1968), Sverige. Positano. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm 1905, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 december 2021
kl 18:27:13
5/12 09:40:52
Asta Witkowsky
Läs mer om Asta Witkowsky