KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257065
nr 1425 7065
Arvid Nilsson
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65 cm
Arvid Nilsson, svensk målare född i Torhamn 1914, död i Stockholm 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:27:00
100 kr
450 kr
500 kr
600 kr
Arvid Nilsson
Läs mer om Arvid Nilsson