KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545552
*
nr 1454 5552
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 20:54:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 03:09:09
1
150 kr
14/3 16:09:46
2
150 kr
14/3 16:09:46
1
150 kr (Budbetjänt)
14/3 18:56:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsfågel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Arvid Andersson
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1454 5552
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 03:09:09 | 1 | 150 kr |
| 14/3 16:09:46 | 2 | 150 kr |
| 14/3 16:09:46 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 14/3 18:56:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsfågel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



