KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204284
nr 1420 4284
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:11:25
24/9 11:20:39
500 kr
27/9 17:08:41
Artur Bianchini
Läs mer om Artur Bianchini