KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204284

nr 1420 4284

Artur Bianchini

(1869-1955), Sverige

Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 40x50, yttermått inklusive ram: 45x55 cm

Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 september 2021
kl 20:11:25

24/9 11:20:39 1      500 kr
27/9 17:08:41 2      Vinnande bud

Artur Bianchini

Läs mer om Artur Bianchini