KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808465
nr 1480 8465
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad AN, Stilleben med tulpaner. Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
Utrop:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:34:32