KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597351

nr 1559 7351

Arne Brodin

(1913-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Hamnmotiv, Herräng". Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm

Arne Brodin, svensk bildkonstnär född 1913, död 1997.

Utrop:

500 kr

måndag 28 augusti 2023
kl 19:36:37

Arne Brodin

Läs mer om Arne Brodin