KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652009
nr 1665 2009
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, Anton Lindfors (1881-1950), Finland, Åkerlandskap. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå. 38x38 cm, yttermått inklusive ram: 47x47 cm
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:46:01
300 kr
900 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)