KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14661018

nr 1466 1018

Anton Genberg

(1862-1939), Sverige

Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm

Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 9 maj 2022
kl 19:32:16

Anton Genberg

Läs mer om Anton Genberg