![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037021
*
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:58:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 12:09:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 12:09:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.Läs mer om Anshelm Schultzberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03