KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636741
nr 1363 6741
Alvin Stöhr
(1874-1941)
Oljemålning, Alvin Stöhr (1874-1941), stilleben. Signerad, daterad -31. Olja på duk, 55x45 cm
Alvin Stöhr, född 1874 i Köpenhamn, död 1941 i Stockholm, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 30 november 2020
kl 19:49:54
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Alvin Stöhr
Läs mer om Alvin Stöhr