KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14971014

nr 1497 1014

alois Arnegger

(1879-1963), Österrike

Oljemålning, Alois Arnegger (1879-1963), Österrike. Landskap med kor. Signerad. Olja på duk, 69x106 cm, yttermått inklusive ram: 80x116 cm

Kondition: skadad duk

Utrop:

5.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 24 oktober 2022
kl 19:08:50