KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12165042
nr 1216 5042
Allan Karlsson
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Gustav V landstiger i Båstad 1970. Olja på duk, 75x56 cm
Kondition: slitage, skador
Allan Karlsson, svensk bildkonstnär född 1908, död 1988.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:40:47
9/11 05:52:37
Allan Karlsson
Läs mer om Allan Karlsson