KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16893022
nr 1689 3022
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad, häst. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 24 mars 2025
kl 20:08:31
100 kr
150 kr
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell