KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069
*
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 21:02:37
1
1.000 kr
4/5 20:10:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 21:02:37 | 1 | 1.000 kr |
4/5 20:10:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43