![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9961268
*
nr 996 1268
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Aldo Altomare (f. 1923), fyrverkeri, signerad, 43x69
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2015
kl 20:36:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 23:37:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare fyrverkeri olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Aldo Altomare
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
nr 996 1268
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Aldo Altomare (f. 1923), fyrverkeri, signerad, 43x69
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 23:37:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare fyrverkeri olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20