![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307374
*
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 18:03:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 21:37:35
1
350 kr
26/3 13:40:33
2
400 kr
27/3 17:47:21
3
Vinnande bud
27/3 17:50:08
2
500 kr
27/3 17:50:08
3
600 kr (Budbetjänt)
27/3 17:58:11
4
800 kr
27/3 17:58:11
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs mer om Akke Kumlien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19
*
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Akke Kumlien
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 21:37:35 | 1 | 350 kr |
26/3 13:40:33 | 2 | 400 kr |
27/3 17:47:21 | 3 | Vinnande bud |
27/3 17:50:08 | 2 | 500 kr |
27/3 17:50:08 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/3 17:58:11 | 4 | 800 kr |
27/3 17:58:11 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Akke Kumlien
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19