KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246421

nr 1424 6421

Ã…ke Johansson

(1893-1968), Sverige

Oljemålning, Åke Johansson. Signerad. Olja på pannå, 28x23cm, yttermått inklusive ram: 37x33cm

Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 oktober 2021
kl 20:27:02

Ã…ke Johansson

Läs mer om Ã…ke Johansson