KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15011002
nr 1501 1002
Ã…ke Ã…hlin
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Sommar på nudisternas ö". Signerade, bemålad ram. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 78x110 cm
Åke Åhlin, svensk bildkonstnär född 1913.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:16:24
7/11 18:03:31