ART / Misc. paintings / Offsettryck 7437029
*
nr 743 7029
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Ola Billgren (1940-2001), unsigned, subject size: 32x55,
Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55
Ola Billgren, Swedish painter, born 1940, dead 2001.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday February 27 2012
at 19:48:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/2 17:40:48
1
700 kr
23/2 15:36:13
2
800 kr
27/2 13:26:33
3
950 kr
27/2 17:58:33
4
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03
-
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:57
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:26
*
Ola Billgren
Ola Billgren, Swedish painter, born 1940, dead 2001.
Read more about Grafik
nr 743 7029
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Ola Billgren (1940-2001), unsigned, subject size: 32x55,
Offsettryck , Ola Billgren (1940-2001), osignerad, motivets mått: 32x55
Ola Billgren, Swedish painter, born 1940, dead 2001.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/2 17:40:48 | 1 | 700 kr |
23/2 15:36:13 | 2 | 800 kr |
27/2 13:26:33 | 3 | 950 kr |
27/2 17:58:33 | 4 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst offsettryck ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03 -
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:57 -
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:26