KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598170
nr 1459 8170
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad söller 58,62x47cm, yttermått inklusive ram: 76x61cm
Kondition: slitage, skadad
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:39:53
3/4 21:03:12
1.000 kr
4/4 19:31:44
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström