KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176040
nr 1117 6040
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, 4 st, Lars Norrman (1915-1979), 10x20 ca. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 3 juli 2017
kl 20:53:38
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman