KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17526571
nr 1752 6571
Ottilia Adelborg
(1855-1936), Sverige
Signerad, daterad 1904, Flicka med ok. Blandteknik, bildmått: 37x23 cm, yttermått inklusive ram: 46x32
Ottilia Adelborg, svensk konstnär född i Karlskrona 1855, död 1936 i Gagnef.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 12 januari 2026
kl 18:26:08
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Ottilia Adelborg
Läs mer om Ottilia Adelborg