KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17526571

nr 1752 6571

Ottilia Adelborg

(1855-1936), Sverige

Signerad, daterad 1904, Flicka med ok. Blandteknik, bildmått: 37x23 cm, yttermått inklusive ram: 46x32

Ottilia Adelborg, svensk konstnär född i Karlskrona 1855, död 1936 i Gagnef.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 12 januari 2026
kl 18:26:08

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Ottilia Adelborg

Läs mer om Ottilia Adelborg