![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14204465
*
nr 1420 4465
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sweden. Mixed media, Image dimensions: 35x33cm, outer dimensions including frame: 49x46cm,
MIXED MEDIA, Blandteknik, bildmått: 35x33cm, yttermått inklusive ram: 49x46cm. Ej signerad
Nils Rundgren, Björnjägaren, born 1890, dead 1971, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday September 27 2021
at 19:03:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/9 18:58:16
1
Vinnande bud
27/9 18:58:49
1
justering av budtak
- Artist/Designer
Nils Rundgren Björnjägaren
Nils Rundgren, Björnjägaren, born 1890, dead 1971, Swedish painter.
Read more about Nils Rundgren Björnjägaren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 35x33cm blandteknik ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
Nils Rundgren Björnjägaren
Nils Rundgren, Björnjägaren, born 1890, dead 1971, Swedish painter.
Read more about Nils Rundgren Björnjägaren
nr 1420 4465
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sweden. Mixed media, Image dimensions: 35x33cm, outer dimensions including frame: 49x46cm,
MIXED MEDIA, Blandteknik, bildmått: 35x33cm, yttermått inklusive ram: 49x46cm. Ej signerad
Nils Rundgren, Björnjägaren, born 1890, dead 1971, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday September 27 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
27/9 18:58:16 | 1 | Vinnande bud |
27/9 18:58:49 | 1 | justering av budtak |
- Artist/Designer
Nils Rundgren Björnjägaren
Nils Rundgren, Björnjägaren, born 1890, dead 1971, Swedish painter.Read more about Nils Rundgren Björnjägaren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 35x33cm blandteknik ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14