KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8493593
*
nr 849 3593
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Blandteknik, Nils Bäckman (1896-1946), Stadsmotiv, motivets mått: 51x30
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:36:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Läs mer om Nils Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nils bäckman stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12
*
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Läs mer om Nils Bäckman
nr 849 3593
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Blandteknik, Nils Bäckman (1896-1946), Stadsmotiv, motivets mått: 51x30
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.Läs mer om Nils Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nils bäckman stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12