KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8493593
*
nr 849 3593
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Blandteknik, Nils Bäckman (1896-1946), Stadsmotiv, motivets mått: 51x30
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:36:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Läs mer om Nils Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nils bäckman stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Läs mer om Nils Bäckman
nr 849 3593
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Blandteknik, Nils Bäckman (1896-1946), Stadsmotiv, motivets mått: 51x30
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils Bäckman
Nils Bäckman, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.Läs mer om Nils Bäckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nils bäckman stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



