KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15054208

nr 1505 4208

Nils Bäckman

(1896-1946), Sverige

Blandteknik, Stadsmotiv. Signerade, 45x38 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm

Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.

Utrop:

500 kr

måndag 28 november 2022
kl 18:54:13

Nils Bäckman

Läs mer om Nils Bäckman