KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7707042
*
nr 770 7042
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Paris, 24x33
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2012
kl 19:33:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 09:55:16
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
nr 770 7042
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Paris, 24x33
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 09:55:16 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



