KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10346009
nr 1034 6009
LeRoy Neiman
(1921-2012), USA
Blandteknik, LeRoy Neiman (1921-2012), Studie, Signerad 2 Juli 1966, på Piccadilly Hotels brevpapper, 19x21
Kondition: avrivet hörn
LeRoy Neiman, amerikansk bildkonstnär född Leroy Leslie Runquist 1921, död 2012.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 25 april 2016
kl 20:49:36
23/4 20:02:29
- Klassiska
LeRoy Neiman
Läs mer om LeRoy Neiman