![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14207200
*
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 19:16:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 19:16:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12