KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12735130
nr 1273 5130
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Blandteknik, Signerad, numrerad 63/115. Mixed media färglitografi och collage. Motivet: 50x50 cm
Kondition: skadat glas
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:16:57
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
600 kr
Hans Hamngren
Läs mer om Hans Hamngren