KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17066336
nr 1706 6336
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Blandteknik, Signerad, Käringön, 49x63 cm, yttermått inklusive ram: 63x77
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
måndag 2 juni 2025
kl 18:40:02
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström