KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12756042
nr 1275 6042
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Blandteknik, Modellstudie, signerad, "Rom 1925". Motivet: 45x31 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:16:04
100 kr
150 kr
250 kr
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad