KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12319174
nr 1231 9174
Georg Suttner
(1922-2014), Sverige
Blandteknik, Stilleben. Signerad, daterad "Paris -51". Motivet: 23x31
Georg Suttner, svensk bildkonstnär född 1922, död 2014.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:58:43
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)