Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12916532



*

nr 1291 6532


Fred Andersson

(1921-1990), Sverige


Fred Andersson (1921-1990), Sweden. Landscape. Signed. Subject: 23x30,


MIXED MEDIA, Landskap. Signerad. Motivet: 23x30 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 25 2019
at 19:55:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 16:25:23 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Fred Andersson

Fred Andersson, svensk målare född 1921, död 1990.

Read more about Fred Andersson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fred andersson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr