KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13746574
nr 1374 6574
Bror Kronstrand
(1875-1950), Sverige
Blandteknik, Flicka med rosett. Signerad, daterad 1919,61x52 cm
Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.
måndag 25 januari 2021
kl 18:12:40
Bror Kronstrand
Läs mer om Bror Kronstrand