KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15836212
nr 1583 6212
Birger Ljungquist
(1894-1965), Sverige
Två kvinnor. Signerad, blandteknik, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:29:15
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Birger Ljungquist
Läs mer om Birger Ljungquist